Anasayfa > KURAN-I KERİM > Hasenat Kuran Araştırma Programı 5.0

PUAN : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading ... Loading ...
İNDİRİLME : 3350 ÜRETİCİ : EKLENME : 22/06/2013 GÜNCELLENME : 22/06/2013 Hasenat Kuran Araştırma Programı 5.0 Facebook'ta paylaş Hasenat Kuran Araştırma Programı 5.0 İçin Yorum Yap

Hasenat Kuran Araştırma Programı 5.0

En Geniş Kur’an-ı Kerim Araştırma Programı – Özellikleri saymakla bitmez fakat son sürümüne eklenenleri de aşağıya çıkarmakta fayda var..

Program %100 WORD uyumlu hale getirildi. Artık programdaki sonuç sayfalarının hepsı birer Word dökümanı niteliğinde. Dilediğiniz gibi kes, kopyala, yapıştır, yazı karekteri stil, font, ölçü değişikliği yapabilecek, isterseniz rtf (zengin metin biçimi) olarak kaydedebilecek ve de dışarıdan rtf ya da txt uzantılı dosyaları programın içinde açabileceksiniz.
Sekme üzerindeki metin içinde Bul-Değiştir fonksiyonuyla metnin içinde arama yapabilecek, bulduğunuz kelimeleri değiştirebileceksiniz..
Programa yazdırma özelliği eklendi. Artık istediğiniz sayfanın yazıcıdan çıktısını alabilirsiniz.
Programa kelime meali eklendi. Herhangi bir Arapça kelimenin üzerine tıkladığınızda üzerinde açılan küçük kutucukta kelimenin mealini görebileceksiniz.
Arama geçmişi özelliğiyle sekmelerde yaptığınız aramaları arama geçmişinden takip edebilir ve bir tıklamayla aramanın yapıldığı sayfaya gidebilirsiniz.
Kuranı Kerim sözlüğüne arama ve kopyalama özelliği eklendi. Artık sözlük içinde de Türkçe ve Arapça arama yapabileceksiniz.
Artık sildiğiniz sekmeleri istediğiniz zaman kurtarabileceksiniz. Herhangi bir çalışmayı kapatmış olsanız bile, eğer kaydettiyseniz, yeniden açtığınızda silinen sekmeleri kurtarabilirsiniz.
Programda kullanacağınız hatim ses paketlerini artık tümüyle indirmek zorunda değilsiniz. Çalma düğmesine tıkladığınızda ses dosyası çalma esnasında indiriliyor ve kaydediliyor. Tekrar çaldığınızda program kayıtlı dosyadan çalıyor.
Sekmeleri programın istediğiniz tarafına yerleştirebiliyorsunuz.
Fihriste çok başarılı bir arama fonksiyonu yerleştirildi. Sonuçlar ayrı başlıklar altında görüntülenebildiği gibi, topluca da görüntülenebiliyor.
Kaydettiğiniz çalışmaları artık birleştirebileceksiniz. Kaydettiğiniz çalışmayı dışarı verebilir, dışarıdan da çalışma alabilirsiniz.
Sık kullanılanlar özelliği geliştirildi. Ve daha hızlı çalışır hale getirildi.
Programa yapışkan notlar eklendi. Sınırsız sayıda yapışkan not alabilirsiniz. Yapışkan notlar zengin metin biçimi formatında kaydedilir. Yapışkan notları bütün çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.
Programa internet tarayıcı eklendi. Artık programdan çıkmadan internette gezinti yapabilirsiniz.
Programa fonksiyonel bir kelime işlemci eklendi. Artık dosyalarınızı Word’e aktarmanıza gerek yok. Program içinde tüm ihtiyacınızı karşılayacak bir kelime işlemciyle işleriniz artık çok daha kolay.
Klavye kısayolları.
ctrl+boşluk tuşuyla çalma ve çalmayı durdurma
ctrl+sağ ok tuşuyla sonraki sayfaya geçme
ctrl+sol ok tuşuyla önceki sayfaya geçme
ctrl+yukarı ok tuşuyla önceki ayete geçme
ctrl+aşağı ok tuşuyla sonraki ayete geçme
ctrl+Shift+sağ ok tuşuyla sonraki sekmeye atlama
ctrl+Shift+sol ok tuşuyla önceki sekmeye atlama
ctrl+F tuşuyla Türkçe arama
ctrl+R tuşuyla Arapça arama
ctrl+T tuşuyla Sure no’su ayet no’su ile arama
ctrl+H tuşuyla sekme içinde bulma değiştirme
ctrl+O tuşuyla kaydedilmiş bir çalışmayı açma
ctrl+N tuşuyla yeni bir çalışma açma
ctrl+D tuşuyla kaydedilmiş bir çalışmayı silme
ctrl+S tuşuyla çalışmayı kaydetme
Bütün bu yeniliklerle ve daha sayamadığımız birçok yenilikle buluşmak için hemen Hasenat 5’i indirin. Ve bizi dualarınızda unutmayın.
Hasenat 5 kurulum programının içinde Hatim Ses paketi yoktur.Hatim paketlerini indirmek için önce Hasenat 5 programını indirin ve bilgisayarınıza kurun.Hatim ses paketlerini indirmek için, Hasenat 5 programını indirdikten sonra, programın “Ayarlar” bölümünden “Hatim indir” bölümüne gidin ve oradan istediğiniz hatimi seçip “İndir” düğmesine basın. Hasenat 5 programına yeni eklenen bir özellikle artık hatim paketlerini ayrı olarak indirmenize gerek yoktur. Program seçtiğiniz hatim paketini çalma esnasında indirir. Çalma esnasında bir defaya mahsus olarak indirilen ses dosyaları programın altına kaydedilir. Ve program bundan sonraki çalma işlemini kaydedilen dosyalardan yapar.


Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

Dini oyunlar için Dini Oyunlar bölümümüze bekleriz.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

Hasenat Kuran Araştırma Programı 5.0

Ücretsiz Tam Sürüm

Virüs Taramasından Geçirildi

En Güncel Sürüm Yüklendi

PROGRAMI İNDİR

(27.6 MB)