Anasayfa > DİNİ KİTAPLAR > Zenginlik için karınca duası ve nas suresi

PUAN : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading ... Loading ...
OKUNMA : 1137 EKLENME : 10/08/2015 GÜNCELLENME : 04/08/2015 Zenginlik için karınca duası ve nas suresi Facebook'ta paylaş Zenginlik için karınca duası ve nas suresi İçin Yorum Yap

Zenginlik için karınca duası ve nas suresi

sabah dua 300x178 Zenginlik için karınca duası ve nas suresi Nas suresi hemen hemen herkes tarafından zaten ezbere olarak bilinen ve gün içinde sık sık tekrarlanan duaların başında gelir. Birden fazla derdi ferahlatan ve sorunları çözmekte sizlere yardımcı olacak ve yol gösterecek olan Nas suresini özellikle sabah ve akşam 3’er defa okumanız sizlere huzur verecektir. Yapılan rivayetlerde yine yatağa girmeden önce dua okunabilir ve daha rahat bir uyku çekmek için büyük bir yardımcıyı yanına almış olursunuz. Bunların yanı sıra sürekli alışkanlık haline getirmek ve sık sık dile getirmek ise kişinin vesveselerini engeller ve daha rahat bir gün yaşamasına sebebiyet verir. Bu sebeple aklınıza geldikçe 3 er kez okumanız sizin yararınıza oluyor olacaktır.

İslam dininde çok önemli bir yere sahip olan dualarımız bizleri dar zamanlardan kurtarmaya, sıkıntılarımızdan uzaklaştırmaya ve Allah’a daha yakın olmamızı sağlıyor olacaktır. Peki, tüm duaların anlamları ne anlatıyor biliyor musunuz? Bugün sizler için 3 farklı duayı konu alacak ve bilgi vermeye çalışıyor olacağız. Bunların ilki ise Kureyş suresi olacak. Kureyş suresi aslında Fil süresinin devamı niteliğindedir ve elimize geçen nimetler, güvenler ve refah bir yaşamı anlatan içeriğe sahiptir. Ebrehe ordusunun saldırısından nasıl korunduğunu dile getirirken bu duyguları bize anlatan Kureyş suresi bol bol okunacak duaların içinde ye alacaktır.

Bereket duası olarak da geçen Karınca duası bazı kesimlerde bereket duası olarak bazıları ise karınca duası olarak adlandırılabilir. Yani genel olarak her ikisi de aynı duadır ve farklı isimlendirilmektedir. Zaten adından da anlaşılacağı gibi ve az önce de bahsettiğimiz gibi bolluk bereket için okunacak duaların en başında gelmektedir.  Bilinen bir hikâyesi de olan bereket yani karınca duası için söyle anlatırlar. Hayvanlar ile konuşma yeteneğine sahip olan Hz. Süleyman yağmur duasına çıktığı bir gün yılda bir karınca görürü. Karında sırt üstü yatmış ve Allah’a dua etmektedir. Karınca duasında “Allah’ım bizi Sen var ettin… Ve Senin rahmetin olmadan biz yaşayamayız Ya bize su verirsin ya da bizi helak edersin. Emir, ferman senindir der ve bu duydukları Hz. Süleyman’ı çok duygulandırır. Hemen sonrasında ise Cebrail ona bir haber getirir ve o karıncanın duasının kabul olduğunu iletir.  Bu duygu ve durum karşısında ise peygamber yağmur duası için yanında gelenlere ‘Dönün siz başkasının duası ile sulanacaksınız’ der.  İşte buradan çıkılarak adı karınca duası ve bereket duası olarak anılmaya başlanmıştır.Kategori:

Yorumlar

Benzer Konular