Anasayfa > DİNİ KİTAPLAR > Türkiye de Maaşlar Yükseliyor

PUAN : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading ... Loading ...
OKUNMA : 374 EKLENME : 30/03/2013 GÜNCELLENME : 19/06/2015 Türkiye de Maaşlar Yükseliyor Facebook'ta paylaş Türkiye de Maaşlar Yükseliyor İçin Yorum Yap

Türkiye de Maaşlar Yükseliyor

maasin zekati nasil verilir1 300x145 Türkiye de Maaşlar YükseliyorGeleceğin inşası*olan mühendisler bizler için çok önemlidir. Bir ülkenin gelişmesin de başrol oynayan mühendislerimizin, aldıkları ücretlerin neler olduğunu sizlere açıklayacağız. Mühendis maaşları 2015 senesi içerisinde girdiğimiz şu günlerde %4 oranın artış gösterdi. Buna göre kamuda çalışan bir mühendisin en düşük maaşı 2510 TL’ye yükselirken, özel sektör de bilgi ve tecrübe dikkat alınarak en düşük maaş, 2150 TL olarak belirlendi. Kamu görev yapanların bilgi ve tecrübelerine bakılmaksızın işlere alınırken, özel sektörün bilgiyi ilk sıraya koyduğunu net olarak söyleyebiliriz.

Ülke de eğitimin ilk adımları atan Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, eğitimle ilgili olarak : “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.” demiştir. Çok değer verdiğimiz öğretmenlerdir. Öğretmen maaşları 2015 senesi içerisinde 2 kez zam alacaklarını net olarak bildirelim. Ayrıca enflasyon verilen zam geçerse, geçtiği oranca maaşlara ekstra zam olarak yansıtılacak.

Bir başka önemli nokta, Türkiye de yeni parlayan iş bulmakta sıkıntı çekenlerin ilk tercihi olan özel güvenlik sektörüdür. Özel güvenlik maaşları ülkemiz de asgari ücret üzerinde pek çıkamıyor. İnsanların mecburiyetten bu işe yönelmesi bu işte maaşları epeyce aşağıya çekiyor. Bu işi 10 senedir yapan ve amir düzeyin de bir işçinin alacağı maksimum ücret 2000 TL’yi geçmez iken, kamuda işler biraz farklı oluyor.Kategori:

Yorumlar

Benzer Konular