Anasayfa > DİNİ KİTAPLAR > Oda Oyunları

PUAN : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading ... Loading ...
OKUNMA : 286 EKLENME : 20/06/2013 GÜNCELLENME : 07/06/2014 Oda Oyunları Facebook'ta paylaş Oda Oyunları İçin Yorum Yap

Oda Oyunları

İnsanların dikkatini ve zeka özelliklerini kullanmalarına yardımcı olan oda oyunları son dönemlerde sıkça oynanan oyunlar kategorisinde yer almaktadır. Sonraki aşamada olabilecekleri düşünerek öngörü, mantığını etkili şeklide kullanma, dikkatini istenilen noktaya odaklama gibi becerilerin kazandırılması için çocuklarınıza zeka oyunları veya oda oyunları oynatmanızı öneriyoruz. Oda Oyunu oynayan çocuklarda hızlı karar verebilme, kendine güven, doğruyu bulana veya olayı çözene kadar olayın üzerine gitme, vakti iyi değerlendirme gibi meziyetlerin geliştiği izlenmektedir.

Oda Oyunları denilince ilk akla odadan çıkış veya odadan kurtulma olarak nitelendirdiğimiz odadan kaçış oyunları gelmektedir. Odadan kaçış oyunlarının temeli odadaki gizli nesneleri bulmak, bulduğunuz bu gizli nesneler ile bulmacaları çözmek ve en nihayetinde özgürlüğünüze kavuşturacak kapıyı aralamak şeklinde özetlenebilir. Bunları bir mantık düzeni veya sırası dahilinde yapmanız esastır. Yani öncelikle kaçışta kullanacağınız nesneleri bulmalı, nesneleri doğru yerlerde kullanmalı ve varsa şifre veya bulmacaları çözerek odadan çıkışınız sağlayacak tüm zeka üretimi faaliyetleri gerçekleştirmelisiniz.

Yine oda oyunlarının bir bölümünü oluşturan dekorasyon oyunları ile de çocuklara düzenli yaşamın hayata etkisi eğlenceli olarak aktarılmaktadır. Oda dekorasyonu oyunlarında, sizin onun odası için verdiğiniz karardan ziyade, onun kendi odası veya çevresi için düşündüklerinin bir izdüşümü yakalanabilmektedir. Bu da çocuklarımızın zevklerini anlayabilmemiz için bizlere ipucu sunmaktadır. Oyun dahi olsa hayalindeki odasında kullanacağı dekorasyon malzemeleri ve bunları kullanma şekli çocuğunuzu daha iyi tanımanıza olanak sağlayacaktır.

Biraz önceden beri anlattığımız çocukların zihni melekelerini geliştiren oda ve dekorasyon oyunlarını sizler için derledik ve Oda Oyunları sitesinde bir araya getirdik. Çocukların gelişimine bizde karınca miktarı katkı sunabilirsek ne mutlu…Kategori:

Yorumlar

Benzer Konular