Anasayfa > DİNİ KİTAPLAR > Karınca duası, İnşirah suresi ve Rahman suresinin faziletleri nedir

PUAN : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading ... Loading ...
OKUNMA : 1219 EKLENME : 07/08/2015 GÜNCELLENME : 04/08/2015 Karınca duası, İnşirah suresi ve Rahman suresinin faziletleri nedir Facebook'ta paylaş Karınca duası, İnşirah suresi ve Rahman suresinin faziletleri nedir İçin Yorum Yap

Karınca duası, İnşirah suresi ve Rahman suresinin faziletleri nedir

dua4 300x199 Karınca duası, İnşirah suresi ve Rahman suresinin faziletleri nedirKarınca Duası; Karınca duası genellikle bolluk bereket anlamında çok dile getirilmektedir.  Kuranca duasını yazarak özellikle işyerlerine asan kişilerin bol bereketleri ve yine hayırlı rızıkları olur denilmektedir.  Özellikle satılmayan bir mal varsa bu malın üzerine 7 kez karında duası okunursa o mal çok kısa sürede satılır sözlerini de alimlerimiz buyurmuşlardır. Dolayısı ile işyeri sahibi olan ya da işinin rızkı artsın isteyen herkes Karınca duasını hem okuyarak hem de yazılı olarak bulundurması önerilenlerin arasında yer almaktadır.

İnşirah suresi daha çok manevi anlamda rahatlamak isteyenler için ilaç niyetindedir diyebiliriz. Rivayetlere göre günde 70 kez okumayı ihmal etmeyin ve huzur bularak muradınızın olmasına yardımcı olabilirsiniz açıklamaları yapılmıştır. Özellikle namazlardan sonra okuyabilir ve rızkınızı çoğaltabilirsiniz. Namaz sonrası okunacak duaların içinde sık sık yere alan inşirah suresi aynı zamanda dilekler için de okunabilmektedir. İnşirah suresi daralanlar için ve feraha çıkmak isteyenler için mutlaka ezberlenmesi gereken duaların içinde yer alıyor. Sizlerde sık sık dilinize dolamayı ihmal etmeyiniz.

Rahman suresi Mekke döneminde inmişti ve 78 ayetten oluşur. Rahman suresi faziletleri arasında yer alan bu sureyi okumaya devam eden kişiler için Firdevs Cennetinin sakini adı ile adlandırılır denilmişti.  Yine bu surenin okunması Yaradanın size verdikleri için yapmış olduğunuz şükür duası olarak tanımlanır.  Korkuyu yok eden ve rızk için okunacak duaların içinde olan Rahman suresini gün içinde okuyarak dile getirebilirsiniz.  Fakir iken zengin eden, tövbe isteyenler, günahının affedilmesini isteyenler ve hapiste olan kişiler için okunacak olan dualardan biri olan Rahman suresinin daha birçok dert için derman olduğu bilinmektedir. Kısaca sizlerde dualar ile kendinize şifa bulun ve içinizi rahatlatacak kendinizi mutlu ve huzurlu hissedeceğimiz bu özel duygulara kaptırmaktan asla çekinmeyiniz.Kategori:

Yorumlar

Benzer Konular