Anasayfa > DİNİ KİTAPLAR > Duaların insan hayatındaki gizemi

PUAN : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading ... Loading ...
OKUNMA : 954 EKLENME : 10/08/2015 GÜNCELLENME : 04/08/2015 Duaların insan hayatındaki gizemi Facebook'ta paylaş Duaların insan hayatındaki gizemi İçin Yorum Yap

Duaların insan hayatındaki gizemi

gizemlidualar 300x238 Duaların insan hayatındaki gizemiRızık duası aynı zamanda halk arasında zenginlik duası olarak da bilinmektedir. Özellikle manevi anlamda yükselme elde etmek ve çalışma gücü bulabilmek içinbol bol okunabilen dualardan olan Rızık duası ile maddi anlamda dar olduğunuz durumlarda ferahlık elde etmek için dile getirebilirsiniz.  Rızık duası yeni bebekleriniz olduğunda, bir işe başladığınıza, iş alanında herhangi bir durgunluk ya da kısaca her gün dile getirerek rızıklarınızı arttırmaya devam edebilirsiniz.

Şifa duası ise sadece kendiniz için değil, aynı zamanda şifaya ihtiyacı olan kişiler içinde sizler tarafından okunabilir. Şifa duasını okumak için illa bir hastalık geçirmiş olmanız ya da o anda hasta olmanızın gerekmediğini bilmelisiniz. Bu duayı okumak sizleri aynı zamanda gelecek olan hastalıklardan da korumak için okumanız önerilen dualardan biridir.  Şifa dilediğiniz ve koruma talep ettiğiniz bu dua ile sizlerde hayatımızın en önemli noktası olan sağlık konusunda manevi destek alabilirsiniz. Unutmayın ki her şeyin başı sağlıktır ve sağlıklı geçirdiğimiz her güne şükür duymalıyız. Bugün iyi olan bizler yarın amansız bir hastalığa bile düşebiliriz bu sebeple sağlığın kıymetini varken bilmeli hem korumalı hem de şifa duasını sık sık dile getirmeliyiz.

Tebareke suresi aynı zamanda Mülk suresi olarak da geçer. Mekke döneminde ve 30 ayet olarak inen bu ayet ile sizlerde özellikle geceleri uyurken okuyabilir ve günahlarınıza neden olacak hatalardan kaçınmayı dileyebilirsiniz. Tebareke suresinin önemi ve diğer tüm sure ve dualarımızın önemini hem çocuklarımıza öğretmek hem de onlara ezberletmek her anne ve babasının görevi olacak adlandırılır. Sizlerde tüm bu saydığımız dua ve dahası ile manevi anlamda rahatlayacak ve iç huzurunuzu çok yakında yine kendi içinizde bulabileceksiniz. Duaların hem faziletlerini bilmek hem de özellikle Türkçe okunuşlarını okumakta önerilen öncelikle arasında yer almaktaktadır.Kategori:

Yorumlar

Benzer Konular