Anasayfa > DİNİ KİTAPLAR > Dualar hakkında bilinmeyen gizli ilimler

PUAN : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading ... Loading ...
OKUNMA : 1136 EKLENME : 07/08/2015 GÜNCELLENME : 04/08/2015 Dualar hakkında bilinmeyen gizli ilimler Facebook'ta paylaş Dualar hakkında bilinmeyen gizli ilimler İçin Yorum Yap

Dualar hakkında bilinmeyen gizli ilimler

dualargizli 300x214 Dualar hakkında bilinmeyen gizli ilimlerEzan duası, müezzinin söylediği zamanlarda tekrar ederek ve saygı ile sonuna kadar dinlemek, bittiği zaman ise yine dua ederek devam etmek faziletleri arasında yer almaktadır.  Özellikle Ezan duası sonrasında bütün dualar çok daha duygulu ve gerçekleşmeye yakın olmakta ve bu sebeple de alimler en çok bu zaman aralıklarında dualarını ederek hissetmeye v gerçekleştirmeye davet etmişlerdir. Hayırlara ulaşmak için okunacak  Ezan duasının okunması ile tekrar ederse ve inanarak söylerse elbette o kişini günahlarının bağışlanması için yaradanına sığınmış olur. Özellikle ezan saatlerini kaçırmadan sizlerde Ezan duasını dilinizden düşürmeyin ve hemen sonrasında gölünüzden geçenler ile dualarınızı etmekten geri kalmayınız.

Yemek duası bizim çocuklarımıza ilk öğrettiğimiz duaların başında gelir. Özellikle hep beraber sofraya oturulduğunda eller açılır ve bir kişi tarafından dua okunur.  Herkes de kendi içinden tekrar ederek yemek duasını en güzel şekilde yerine getirmiş olurlar. Yemek duası hem yemekten önce hem de yemekten sonra okunabilir. Tek başınıza olmanız ya da kalabalık olmanıza elbette gerek yok. Yediğiniz yemekler için hamdolsun demek olmayanların da sofrasına gitsin demek kadar güzel bir duygu var mıdır? Çocuklarınıza da çok küçük yaştan itibaren bu duyguyu yansıtın ve yemek duasını her seferinde söylemesini onlara aşılayın. İlk zamanlar sizler öncelik yaparak daha kolay öğrenmesini sağlayabilirsiniz.Kategori:

Yorumlar

Benzer Konular