Anasayfa > DİNİ KİTAPLAR > Dini Oyunlar Oynama Platformu

PUAN : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading ... Loading ...
OKUNMA : 378 EKLENME : 20/06/2013 GÜNCELLENME : 07/06/2014 Dini Oyunlar Oynama Platformu Facebook'ta paylaş Dini Oyunlar Oynama Platformu İçin Yorum Yap

Dini Oyunlar Oynama Platformu

Her Müslümanın dinine ait esasları öğrenmesi üzerine düşen en önemli görevdir. Dini kültürün bireylere özellikle küçük yaşlarda verilmesi önemlidir. Buradan hareketle tüm ebeveynler üzerinde büyük bir sorumluluk vardır. Çocukların dini öğretiminin bu yaşlarda verilmesi ve buna bağlı olarak ahlaki gelişimini tamamlanması gelecek nesillere güven içerisinde bakabilmemiz için önem arz etmektedir.

Çocuklara dini bilgi ve ahlaki değerlerin nasıl verileceği ebeveynler için büyük bir sorun olmaktadır. Bu sorunu aşmanın yollarından biri de internetteki dini siteler ve özellikle çocuklara hitap eden islami oyunların kullanılmasıdır. Dini Oyunlar ile çocuklar dinimize ait esasları, ibadetleri, ahlaki vazifelerimizi, Kuran talimini eğlenerek öğrenebileceklerdir. Abdest, namaz, Kuran elifbası gibi oyunlar ile çocuklarımız hem oyun oynamış ve hemde bu bilgilere vakıf olmuş olacaklardır. Bu itibarla kurmuş olduğumuz Dini Oyunlar Oyna platformu ile bu amaca hizmet etmek üzere İbadet Oyunları, Dini Yapbozlar, Dini Boyamalar, Elifba Oyunları, Dini Çizgi Film ve Animasyonlar vb. kategoriler ile dini flash oyun sektöründe hizmet vermeye başlamış bulunuyoruz. Çocuklarımıza dini oyunlar ve flash animasyonlar ile güzel dinimizi akılda kalıcı bir şekilde öğrenilebilecekleri veya bilgilerini eğlenceli şekilde kontrol edebilecekleri bir ortam hazırlamaya gayret gösterdik. Amaç yarınlara güzel bir nesil bırakabilmektir..

Son olarak çocukların genel kültürünü geliştirmek için Bilgi Yarışması Oyna projesini hayata geçirmiş bulunuyoruz. Çocukların bilgi yarışmaları oynayarak özellikle vakitlerini faydalı kullanmaları hedeflenmektedir. Yine bilgilerini kontrol edebilecekleri nezih bir ortam oluşturulması da bir başka amacımızı oluşturmaktadır. Bilgi Yarışması Oyunları platformumuzu geliştirmek için sizin önerileriniz bizim için kıymetlidir..Kategori:

Yorumlar

Benzer Konular