Anasayfa > DİNİ KİTAPLAR > Bilinmesi Gereken En Önemli Dualar

PUAN : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading ... Loading ...
OKUNMA : 476 EKLENME : 29/04/2013 GÜNCELLENME : 19/06/2015 Bilinmesi Gereken En Önemli Dualar Facebook'ta paylaş Bilinmesi Gereken En Önemli Dualar İçin Yorum Yap

Bilinmesi Gereken En Önemli Dualar

dua 300x186 Bilinmesi Gereken En Önemli DualarBirçok kişi içinden geçen ve hayırlı olduğuna inandığı bir durum için dua eder ve iyi dileklerde bulunur. Bunun içinde sık sık Salatı Tefriciye duasına ihtiyaç duyarak bol bol okuyup hayırlısını dilemeye başlar. Salatı Tefriciye duası genellikle kişilerin istediği önemli ve hayırlı bir dilek ya da var olan sıkıntıların gitmesi için yani kısaca feraha ulaşması için okuduğu dualardan biridir. İmamı Kurtubi kişinin bir dileği ve niyeti için bu duayı 4444 kere okuyarak hayra bırakmasını önermiş ve hayırlı olacağını dile getirmiştir. Dolayısı ile sizlerde zaman zaman odaklanarak ve hissederek Salatı Tefriciye duasını okumaya başlayabilirsiniz. İsterseniz bir tane ya da istediğiniz kadar bu duayı okuyabilirsiniz. Elbette önemli olan hissederek okumak ve hayırlar dilerek okumak olacaktır.

Tebbet süreside okunacak duaların arasında yer alıyor. Birçok derde çare olan ve kişilere huzur veren bu dua için uyku sorunları olan ve uykusundan korkan kişiler uyumadan önce 3 kez dile getirirlerse yaşadığı bu rahatsızlığını geride bırakmış olur. Yine düşmanlara karşı bin kere okunduğunda da hayırlara vesile olacak güzellikler ortaya çıkıyor olacaktır. Tebbet suresi çok uzun olmayan ve yaklaşık bir dakika içinde okunacak bir dua olduğu için gün içinde de sık sık dile getirerek okuyabilirsiniz.

Felak suresi günlük hayatımızda birçok kez okumak için zaman yarattığımız surelerin başında gelir. Özellikle birçok öneri yer almakta ve uygulanmaktadır. Son nefesini vermek üzere olan kişinin yanında okunacak Felak suresi , kişinin çok daha rahat vefat etmesine ve ruhunun bedeninden ayrılmasına yardımcı olacaktır. Yine günlük hayatta çok sık okuyarak nazar değmesini engelleyebilirsiniz. Yine bunun yanı sıra şer ve kötülüklerden korunmak için de gün içinde dilediğiniz kadar okuyabilirsiniz ve yine büyümeye başlayan çocuklarınız için de Felak suresini öğretebilirsiniz.  Sıkıntıya düştüğünüz zamanlarda ve kötü gözlerden kendinizi ayırmak için bu dua hem iyi gelecek hem de sizi manevi olarak rahatlıyor olacaktır.Kategori:

Yorumlar

Benzer Konular